Kodusünnitus meedias

Lugu kodusünnituse päeva tähistamisest 6. juunil 2021 Heade Uudiste veebiväljaandes:

Ämmaemand Ingrid Kaoküla: rõõmu teevad sündinud lapsed ja sünnituseks valmistunud pered!

Eile, 6. juunil, oli rahvusvaheline kodusünnituse päev. Seda tähistati traditsiooniliselt perepiknikuga Kadrioru pargis. Doula Ann Vool rääkis piknikul, et kui ootas oma esimest last, hakkas ta uurima sünnituse kohta. “Sain aru, et kui sünnitan kodus, on see protsess, kus olen oma sünnituse perenaine. Sünnitusmajas olen külaline. Olen oma kogemusest ka näinud, et sünnitajad muutuvad sünnitusmajas kui külalisteks ….. Edasi lugemiseks KLIKI SIIN

Kodusünnitusest “Pere ja Kodu” veebilehel

Sünnitusosakondade sulgemine võtab paljudelt peredelt võimaluse kodus sünnitada. Loe Ekspressi artiklit siin

Vikerraadio “Peresaade” sellest, kuidas sünd mõjutab pereelu.

Kuula saadet siin

Kuula Nõmme Raadio saadet kodusünnitusest Saade kuulatav SIIN

Meie kodusünnituse lugu. Värske isa Cris Kala (Ausad Mehed) lugu tütre sünnist.

“Birth is, without a doubt, one of the greatest self-expressive and creative processes we can embark upon in womanhood.”

Seekordne kirjutis keskendub meie sünnitusele. Eelmine postitus oli meie ühisest teekonnast rasedana, mida saad lugeda SIIT! Nii nagu teadlikkus, eneseusaldus ja õige informatsiooniga kursis olemine olid olulised raseduse puhul, on need täpselt sama olulised, kui mitte veelgi olulisemad ka sünnituse puhul.

Laialtlevinud norm ja arusaam sünnitusest on midagi äärmiselt ebameeldivat, valusat ja rõvedat, kus naine klassikaliselt Hollywoodi filmide näitel, lamab jalad harkis haiglavoodil ning pressib nagu segane. Käib üks pidev kõva röökimine, ähkimine ja puhkimine, kõik kohad on verd täis, mees minestab ja ruumis varitseb täielik kaos. Aga kas see kõik on ka tõsi?

Loe edasi Crisi blogist http://www.chriskala.com/blogcast/meie-kodusunnituse-lugu?fbclid=IwAR1BApeDbthToZpkn3DXB8bEGqoJDIOQvmEv_gEF4fRRlG9HVw6hXtl3LOg

Naisteka suur persoonilugu! 04.02.2018, 08:30

Nora, kaheksa tundi uus

Kuidas Nora siia maailma tuli? Tänase seisuga on meil siis täiesti tutikas beebi. Natuke tähtajast üle läinud, aga meeldiv inimene sellegipoolest ning antud hetkel tegeleb magamisega. Kuna mul oli väga tore sünnitus, otsustasin selle siia ka mälestuseks (ja ehk kellegile ka julgustuseks?) kirja panna. Jätka lugemist siin

https://themandalajourney.com

Kodusünnitus: kellele ja milleks? Suurema osa elust olin ma sünnitust kartnud. Kuna mina tulin ilmale planeeritud keisrilõikega ning emal sellest eriti meeldivaid kogemusi jagada polnud, eeldasin, et ka loomulik sünnitus on midagi samasugust, isegi veel hullemat … http://thelionhearts.blogspot.com.ee/2017/04/

esmaspäev, märts 27, 2017

Kodussünnitus, kui julge ettevõtmine? Olen nii mitmeid kordi kuulnud ühte ja sedasama reaktsiooni, kui inimesed kuulevad, et mul oli kodusünnitus. Nad ütlevad – “julge”. Ja mina ei saa aru. Võinoh, eks ma ühelt poolt ikka mõistan, et paljude jaoks ongi kodusünnitus julgustükk, kuid teisalt ma ei saa ka aru. Ütlen kohe ära, et ma ei propageeri 100% kodusünnitust. Ma olen selle poolt, et igaüks peaks sünnitama seal, kus ta tunneb end kõige turvalisemalt ja rahulikumana. Võib-olla seepärast ongi minu jaoks sõna “julge” nii veider selles kontekstis.

 http://www.kirjutajagetter.ee/2017/03/kodusunnitus-kui-julge-ettevotmine.html

Home birth safe for low-risk pregnancies, research shows

Jul 17, 2016

B822610649Z.1_20160717205005_000_G1F1N402L.2_GalleryA new guideline from the Association of Ontario Midwives recommends that planned home births should be considered for all expectant mothers facing low-risk pregnancies.

The guideline is based on a review of four research studies covering 45,000 births in Ontario and B.C. which show that health outcomes are the same for low-risk birth, whether the birth took place at home assisted by a midwife or in a hospital.

http://www.thespec.com/news-story/6771422-home-birth-safe-for-low-risk-pregnancies-research-shows/

Is Home Birth Ever a Safe Choice?

February 24, 2015,  NY Times

Though the proportion of pregnant women who choose to give birth at home in the United States is still very small — about 1 percent — the number is higher than at any time in 25 years. Britain recently rewrote its national health guidelines to encourage home births for women with low-risk pregnancies.
Should the United States follow suit? Is it ever safe to have a home birth?

http://www.nytimes.com/roomfordebate/2015/02/24/is-home-birth-ever-a-safe-choice

946110_647006548675580_1996626728_n

Fathers describe home birth as magical
January 8, 2015

Medium study which looked at the experiences of eight fathers whose partners had a planned home birth in Ireland has found that, although several of the men initially had reservations about this, the experience was a very positive one which gave them a new perspective on life … 

http://www.sarawickham.com/research-updates/fathers-find-home-birth-magical/

Low-risk pregnant women urged to avoid hospital births.

3. December 2014
Women with low-risk pregnancies are to be encouraged to have non-hospital births under new NHS guidelines, which could see almost half of mothers-to-be planning to deliver their baby away from traditional labour wards.
Guidance from National Institute for Health and Care Excellence (Nice) says that midwife-led care has been shown to be safer for women and recommends that all women with low-risk pregnancies – 45% of the total – should be advised that giving birth in a midwifery-led unit, whether attached to a hospital or not, is “particularly suitable”.

http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2014/dec/03/low-risk-pregnant-women-urged-avoid-hospital-births

Kodussünnituse teemalised veebilehed:

http://kodusynnitusejuhend.weebly.com/

http://www.waterbirth.org/

http://www.homebirth.org.uk/

http://www.babycenter.com/0_planned-home-birth_168.bc

http://www.whattoexpect.com/pregnancy/home-birth/

http://www.aktiivinensynnytys.fi/index.php/kotisynnytys