Alustamine

Ingrid_pilt-1[1]Millest peaksid alustama, kui planeerid kodusünnitust?

Esmalt räägi oma rasedust jälgivale ämmaemandale/arstile soovist kodus sünnitada. Ilmselt palutakse Sul oma soov kirjalikult vormistada. Võid avalduse juba kodus valmis kirjutada, et oleks olemas, kui seda küsitakse. Avaldus võib olla vabas vormis. Selgitused leiad Planeeritud kodusünnitusabi Eestis Versioon 2/2021

Sinu avalduse saamise järel täidab ämmaemand/arst sünnitusriskide hindamise tabeli.  Võid enne sooviavalduse esitamist ise järgi uurida, millised on need olukorrad, kui kodus sünnitada ei lubata. Tabeli leiate eelnimetatud dokumendist Lisa 1. Kodusünnitust ei planeerita ka siis, kui kodu asub lähimast sünnitusabi osutavast haiglast kaugemal, kui 30 km. Riskide hindamise tabel ja leping siin

Mina kohtun kodusünnitust planeerivate peredega sünnitusega seonduva arutamiseks tavaliselt 1-2 x raseduse jooksul. Esimene kohtumine võiks aset leida hiljemalt 30-35 nädala vahel ja tavaliselt kohtume minu vastuvõturuumis Holistika Keskuses http://holistika.ee/instituudist/kontaktinfo/.

Kindlasti võta esimesele kohtumisele kaasa raseda kaart ja nende uuringute-analüüside vastused, mis on raseduse jooksul kaardi vahele kogunenud. Kui on soov, siis ka kirjalik sünnitusplaan. Kui Sul tekib mõtteid ja küsimusi kodusünnituse kohta, siis kirjuta need enda jaoks kasvõi märksõnadena üles,  et kõik Sind ja sinu kaasast huvitavad küsimused saaksid vastuse. Konsultatsioonile saab registreeruda aadressil ingrid@kodusynnitus.ee või telefonil +372 54542505.

Enne sünnitust külastan kindlasti  ka kodu, kus plaanitakse sünnitada. Kui 36. rasedusnädala lõpuks ei ole ilmnenud vastunäidustusi kodusünnituseks, siis sõlmime kodusünnituse lepingu.

xpregnancyhospitalbag650.jpg.pagespeed.ic.rPVICsuAA4Kui Sina ja su pere olete sünnituseks valmis: perekoolis käidud, sünnituse käsiraamatud läbi loetud, sünnitusasendid selged, olete regulaarselt harjutanud hingamist ja lõdvestumist sünnitusel – siis jääb üle veel kodu sünnituseks ette valmistada https://kodusynnitus.ee/?page_id=130 ja kui sünnitus algab, siis mulle helistada.